Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv

Pomodlete se, prosím, 1 Otčenáš nebo Zdrávas za Malé sestry Panny Marie, Matky Vykupitele

Církev dnes trpí katastrofální krizí nových řeholních povolání. Týká se to i Francie, kde zřejmě zanikne fungující a prosperující institut zasvěceného života, který se v pečovatelských domech stará o staré a nemohoucí lidi. Tyto Malé sestry Panny Marie Matky Vykupitele už několik let čelí silnému tlaku na zmodernizování svého společenství. Nikoho zřejmě nezajímá, že ty řády a kongregace, které se zmodernizovaly a přijaly celou řadu protestantských prvků do svého života a liturgie, nejen že se nedočkaly žádné obnovy ani tzv. nových Letnic, ale jsou dnes na pokraji vymření, nebo už zanikly. 

Malé sestry Panny Marie Matky Vykupitele jsou si toho zřejmě dobře vědomy a proto nechtějí nic jiného, než zůstat věrné svým původním Církví schváleným pravidlům. Modernismus odmítají přesně v souladu s encyklikou Pascendi Dominici gregis

Podle laických podporovatelů tohoto řádu byly sestry obviněny z toho, že se „příliš modlí“, a vizitátorům se také nelíbilo, že nosí tradiční řeholní závoj, který mezi církevní liberální elitou už není v módě. Sestry uvádějí, že jsou obviňovány z „nenormálního autoritářství“, z toho, že mají „příliš tradiční“ smýšlení a jejich lpění na charismatu institutu je projevem „chorobného odporu ke změnám“.

Absolutní většina členek institutu Malých sester Panny Marie Matky Vykupitele chce z řádu odejít poté, co vatikánské dikasterium odvolalo jejich představenou a pokusilo se jim vnutit trojčlennou „komisi“ nepřátelskou vůči jejich tradičnějšímu životu. Komisaře vede řeholnice a profesorka teologie s nakrátko ostříhanými vlasy, která nenosí hábit, obhajuje Amoris laetitia a podle sester nechápe jejich řeholní charisma. Sestry tvrdí, že jejich protesty proti výběru komisařů a žádost o jiné, kteří by se k jejich charismatu hodili lépe, nebyly vyslyšeny, což je vede k závěru, že ve svém institutu už nemohou uskutečňovat své povolání.

Více se o celém případu můžete dočíst zde nebo také zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Blíží se svátek Božího Těla - nabídněte svou pomoc

Ve čtvrtek 20. června nás čeká velký svátek Božího Těla. Ve farním kostele v Újezdě bude sloužena slavná Mše sv. v 18 hodin. Následovat bude adorace a svátostné požehnání. V neděli v oktávu Božího Těla, tedy 23. června, bude Mše svatá sloužena jako obvykle v 9 hodin ráno. Po ní bude, dá-li Pán, následovat průvod ke čtyřem oltářům, adorace a požehnání u každého z nich. Tato slavnost se však neobejde bez dostatečného počtu dobrovolníků, kteří by pomohli nejen s instalací a úklidem oltářů, ale také např. s nesením baldachýnu, ministrováním, atd. Můžete-li pomoci, přihlaste se, prosím, v sacristii nebo na tel. 731 076 000. Předem Pán Bůh zaplať!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Co je před námi

Pamětní tabulka bude připomínat újezdského faráře P. Františka Pařila

Ve čtvrtek 27. června 2019 v Den politických vězňů uctíme památku tří římskokatolických kněží odsouzených k trestu smrti ve vykonstruovaných procesech následujících po události, k níž došlo na třebíčsku v červenci 1951, a která je označována jako Případ Babice. 
11:00 bude slavnostně umístěna pamětní plaketa knězi Janu Bulovi na faře v Rokytnici nad Rokytnou č. p. 13, kde působil jako administrátor farnosti. Zde byl Jan Bula zatčen více než dva měsíce před červencovými událostmi roku 1951, účast na nich mu byla posléze kladena za vinu. 
Ve 13:30 bude slavnostně umístěna pamětní plaketa knězi Františku Pařilovi na faře v Horním Újezdě č. p. 1, kde působil jako administrátor farnosti. Zde byl P. František Pařil zatčen 5. července 1951, tedy tři dny po přepadení schůze MNV Babice v místní škole, které skončilo zastřelením tří účastníků jednání. Soud se konal pouhých deset dnů po střelbě v babické škole a vynesl nad paterem Pařilem rozsudek smrti na základě obvinění z velezrady a pomoci při sabotáži s tím, že byl údajně o plánované protistátní akci informován a nezmařil ji. Popraven byl 3. srpna 1951 ve věku čtyřiceti let. Očistění jeho památky mohlo proběhnout až v devadesátých
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Co je před námi

Nalezené složky

Nebyly nalezeny žádné složky