Najít v dnešním světě trochu klidu a ticha je stále obtížnější. S rozvojem tzv. nových technologií se stále častěji setkáváme s hlukem, který tyto technologie (re)produkují. Dnešní člověk je závislý na silné droze, kterou je hluk. Od této drogy sice churaví, ale i tak ji stále přijímá, protože ho chvilkově uspokojuje. Opíjet se hlukem mu umožňuje utéct z reality a domnívá se, že tak utíká před Bohem. Umrtvuje tím vlastní bezbožnost. Lidé dnešní doby proto už většinou ani nemají ponětí o tom, co je to krásná hudba. Hudba dokonalá textem i melodií, hudba, jejíž hlavní (a často i jedinou charakteristika) není jenom hrozný, až pekelný hluk, řev, jekot a vřískot. Lidé kolem nás tomuto pekelnému reji doslova propadli a nesnesou, aby krásná hudba ve veřejném prostoru zněla. Proto se jim přizpůsobují také rádia, která šílenou agresivní a stále častěji ďábelskou hudbu produkují. Co si v tom zmatku počít? Jaké rádio naladit, aby i rozumný a zbožný člověk z toho všeho rozum a víru neztratil. Několik slušných projektů se přece jen najít dá - potřebujete k tomu ale internetové připojení, což čtenáři tohoto článku pravděpodobně mají. Zkuste tedy třeba Rádio Koleda. Stačí kliknout zde.
Archiv
Ještě předtím, než byl tento svátek zaveden v Římě, byl slaven 6. ledna na Východě a v některých ojedinělých církvích na Západě jako svátek Narození Páně. V Římě byl zaveden ve druhé polovině VI. století a byl slaven jako doplněk a koruna svátku Narození Páně a převýšil důstojností onen první svátek.
Na Západě zůstal tomuto svátku jeho původní řecký název: Epiphania tj. Zjevení. Slaví se tedy jako svátek skutečnosti, že Spasitel přišel na zem, aby se zjevil nejen pastýřům v Betlémě, ale celému světu: zjevuje se mudrcům, kteří přišli z dalekého pohanského Východu, aby se mu poklonili. Celá křesťanská tradice tak v mudrcích spatřovala prvotiny pohanského světa, za nimiž přicházejí všechny národy světa, takže Epifanie je potvrzení všeobecné spásy světa. Starokřesťanská východní slavnost trvala tři dny a evangelijní perikopy obsahovaly líčení adorace tří svatých mudrců, křtu Páně v Jordánu a zázraku na svatbě v Káně. Těmito třemi obrazy byla
Pozor, vzhledem k velmi nízké teplotě v kostele nebude o neděli Devítník (31. 1.) kázání. Mše sv. začne hned po ohláškách a Asperges! V neděli 1. po Devítníku (7. 2.) bude kázání pouze v 10.10 hodin. Z tohoto důvodu bude příležitost ke svaté zpovědi pouze před první a potom po druhé Mši svaté.
Jen každé 10. místo k sezení může být v kostele obsazeno, což je nyní vzhledem k chladnému období a tedy nižšímu počtu účastníků bohoslužeb spolehlivě dodrženo. Proto si až do odvolání nemusíte místo ve farním kostele reservovat. V kapli ve Výčapech je to naopak nutné.