Farní dětský karneval se koná v neděli 12. 2. od 14.30 do 16.30 v tělocvičně ZŠ Týnská. Na děti čeká bohatý soutěžní program. Je třeba vzít si přezůvky s sebou, vstupné je dobrovolné. Těší se na Vás a Vaše originální i tradiční masky farnost Třebíč - zámek.
Archiv
Program pro děti "Kdo si hraje nezlobí" pokračuje v sobotu 11. února od 9 do 11 hodin na Jejkově. Pro děti z farnosti Třebíč - zámek je sraz již v 8.40 hod. před bazilikou. Po ostatní sraz v 9 hodin před vchodem do kostela na Jejkově u zimního stadionu. Ukončení v 11.00 hod. na Jejkově. U baziliky budou děti cca v 11.20 hod.
Program o jarních prázdninách: 27. 2. - 2. 3 každý den rovněž od 9 do 11 hodin. Na děti čekají hry, bruslení, sáňkování, vše podle počasí a domluvy. Více na tel.: 777 668 732 (Ing. Štěpničková).
"Objevujme digitální svět spolu… bezpečně!" zní motto letošního Dne bezpečnějšího internetu, který na dnešek stanovila mezinárodní společnosti Insafe a k němuž se připojily i některé organizace v Česku. Cílem je upozornit na hrozby, které se u dětí mohou pojit s používáním online technologií a mobilních telefonů. Podle údajů české Linky bezpečí totiž kvůli problémům spojeným s internetem žádá o pomoc stále vyšší počet dětí.
Zatímco v roce 2007 evidovali pracovníci Linky bezpečí jen 25 takových telefonátů, loni jich bylo už 230. Z dětských problémů tak ty spojené s internetem rostou ze všech
Česká biskupská konference vydala následující zprávu o majetkovém narovnání státu s církvemi:
Od roku 1948 do 1. ledna 1990 majetek církví a náboženských společností podléhal stejně jako ostatní majetek znárodňování. Přestože se po čtyřiceti letech změnil režim, stát nadále tento majetek spravuje. Cílem nového zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi je tak konečně spáchané křivdy napravit a umožnit církvím, aby se od státu ekonomicky osamostatnily.
Jaká je hodnota nahrazovaného majetku?
Celkem byly náhrady vyčísleny už v roce 2007, a to v hodnotě 134 miliard korun
Sypání popela na hlavu, nebo jeho házení do vzduchu najdeme i v jiných kulturách. Ale u křesťanů má smysl mnohem hlubší, krásnější a přitom možná ne tolik nápadný:
Popel, který se na nás sype na popeleční středu se totiž napřed světí. Obřad svěcení říká ale úplný opak toho, co značí popel - je to znamená vzkříšení. Svěcená voda je přece symbolem života. Svatopostní doba je nejen obdobím pláče - naříkáním nad smutným osudem všeho živého a marností všeho pozemského. Ale je to také období víry, že upřímným pokáním a Božím požehnáním se dá všechno zlo napravit.
S tímto úmyslem a s touto důvěrou přijímáme na počátku svatopostní doby popelec jako výzvu k napravení všeho zla a k obnovení země. Je to doba přípravy na velkonoce, kdy se nepokřtění křtili a oblékali roucho nevinnosti a kdy celá církev se s nimi